Accident în Neamț: mașină răsturnată într-un pârâu
La ora 12:16, prin apel la 112, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier în localitatea Pângărăcior din comuna Pângărați.
a transmis ISU Neamț
La locul solicitării s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Piatra Neamț cu o autospecială complexă pentru intervenție, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD TIM.
Un autoturism în care se aflau două persoane (un bărbat de 42 de ani și o femeie de 64 de ani) a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat în pârâul Pângărăcior.
Până la sosirea forțelor de intervenție cele două persoane s-au autoevacuat. Ambele persoane au refuzat asistența medicală oferită de echipajul SMURD TIM.
Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor.
La data de 11 octombrie, în jurul orei 12:30 polițiștii au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe un drum comunal, în localitatea Pângăricior.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce o femeie, de 64 de ani, din Pângărăcior, conducea un autoturism în localitatea Pângărăcior, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, răsturnându-se în albia pârâului Pângărăcior, la o diferență de nivel de aproximativ 4-5 metri.
În urma evenimentului rutier, au rezultat doar pagube materiale.
informează sinsp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/auto-1024x768.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/f2f0a3ea-30d9-4a4d-b1cf-52bfcd10d34e-1024x768.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)