Accident în Neamț, în această seară (FOTO)
Prin apel la 112, în jurul orei 18:05, pompierii au fost solicitați să intervină la un accident rutier produs în comuna Vânători Neamț.
„La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Târgu Neamț, un echipaj cu ambulanță de la SAJ și voluntari din cadrul SVSU Vânători Neamț. În accident a fost implicat un TIR care a părăsit partea carosabilă, a lovit gardul și s-a oprit într-o locuință. În urma impactului o țeavă de gaz a fost avariată.
Conducatorul auto, un bărbat de 46 de ani, fost evaluat de către echipajul SAJ dar a refuzat transportul la spital. Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor până la sosirea unei echipe de la operatorul economic de distribuție a gazelor.”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)