Accident în Neamț, cu victimă
La data de 8 martie, în jurul orei 13:40, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe DN 15, în localitatea Dumbrava Roșie.
În urma verificărilor efectuate de polițiști a rezultat faptul că, în timp ce un bărbat, în vârstă de 69 de ani, din Piatra-Neamț, conducea un autoturism pe DN 15, din direcția Bacău spre Piatra-Neamț, ar fi intrat în coliziune cu un autoturism, condus de un bărbat în vârstă de 65 de ani, din Piatra-Neamț.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea conducătorului auto, în vârstă de 65 de ani.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
a transmis IPJ Neamț