Accident în Neamț, cu victimă
Astăzi, în jurul orei 10.00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe Drumul Județean 155 I, în afara localității Davideni.
Din primele cercetări a reieșit că un conducător auto de 27 de ani, din județul Iași, în timp ce efectua o manevră de depășire a unui alt autoturism, ar fi părăsit partea carosabilă intrând în coliziune cu un copac.
În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea conducătorului auto.
Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
a transmis sinsp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)