Accident în Neamț: Bărbat lovit de o remorcă decuplată
La data de 6 iunie, în jurul orei 12:20, polițiștii rutieri din cadrul Poliției municipiului Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Satul Nou, în localitatea Ruseni.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce un bărbat, de 60 de ani, din Rediu, conducea un ansamblu de vehicule (dubă plus remorcă) pe strada Satul Nou , din direcția Borlești spre Rediu, remorca s-ar fi decuplat, acroșând un bărbat de 77 de ani, din Borlești ce se afla pe o bancă în fața unui imobil.
În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea bărbatului de 77 de ani.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
a transmis insp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)