Accident în Girov, provocat de un șofer beat (FOTO)
În urmă cu aproximativ 30 minute, în jurul orei 21.00, un șofer care a consumat alcool și care se afla la volanul unei mașini a scăpat autovehiculul de sub control. Pentru a evita impactul, un alt șofer care conducea regulamentar a fost nevoit să intre cu mașina în șanț. Șoferul care a provocat accidentul avea o alcolemie de 0,63 în aerul expirat.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)