Accident în comuna Costișa/șoferul a lovit un cap de pod (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/02/poc-1-1024x533.jpg)
La ora 11:06, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui eveniment rutier în localitatea Mănoaia din comuna Costișa.
Un autoturism în care se afla doar conducătorul auto a părăsit partea carosabilă și a lovit un cap de pod. La locul solicitării s-au deplasat un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare din cadrul Punctului de lucru Roznov și echipajul SMURD TIM din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț.
La sosirea pompierilor, conducătorul auto era evacuat din autoturism. Bărbatul de aproximativ 70 de ani a primit îngrijiri medicale la locul evenimentului de la echipajul SMURD TIM după care a fost transportat la UPU Piatra-Neamț.
Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor, a transmis Căpitan Irina POPA – ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)