Accident grav pe E85, în Neamț. Un copil a fost transportat la spital
La ora 10:30, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier pe E 85, la ieșirea din municipiul Roman. În accidentul rutier au fost implicate două autoturisme în care se aflau trei persoane.
a transmis ISU Neamț
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Roman.
O fetiță de 6 ani, pasageră într-unul dintre autoturisme, a fost preluată de echipajul SMURD și transportată la CPU Roman.
Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor și pentru curățarea carosabilului de elementele rezultate în urma evenimentului rutier.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)