Accident grav la Almaș. O mașină a ieșit de pe carosabil și a plonjat în pârâu
În urma accidentului a rezultat rănirea gravă a conducătorului auto, care a rămas captiv în autoutilitară, fiind necesară intervenția unui echipaj ISU Neamț, pentru descarcerare. Conducătorul auto a fost testat alcoolscopic, iar rezultatul a fost negativ. Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)