Accident grav în miez de noapte: Un tânăr a ajuns la spital cu multiple traumatisme
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/12/ambulanta_noaptea-3-1.jpg)
La data de 3 ianuarie a.c., în jurul orei 00.45, polițiștii rutieri din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe drumul național 15 C.
„Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce un tânăr, de 22 de ani, din Petricani, conducea un autoturism pe drumul național 15 C, în afara localității Băltățești, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, moment în care a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat pe un teren viran.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea conducătorului auto.
Bărbatul în cauză a fost testat alcoolscopic, rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.”, a transmis purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț.
Comunicat oficial SAJ Neamț: 03.01.2022, ora 00:43, Bălţăteşti, accident rutier cu o victimă sex masculin, 22 ani, diagnostic: TCC cu PC prin accident rutier, traumatism coloană cervicală; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi transportată la UPU a Sp. Judeţean de Urgenţă P. Neamt.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)