Accident GRAV! Bărbat în comă de gradul IV, transportat la Iași
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/08/ambulanta.jpeg)
Potrivit unei informări transmise în această dimineață de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, un echipaj medical a intervenit ieri, 23 august în comuna Ion Creangă pentru a acorda primul ajutor unui bărbat care a fost victima unui accident rutier:
23.08.2020, ora 06:36, Ion Creangă, accident rutier, pacient sex masculin, 50 ani; diagnostic: comă gr.IV, politraumatism prin accident rutier. Pacientul accidentat a fost preluat de un echipaj cu medic şi transportat la CPU Spital Roman după care cu acelaşi echipaj, a fost transferat de urgenţă la Spitalul NC Iaşi.
Vom reveni cu detalii legate de circumstanțele producerii accidentului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)