Accident cu victimă – Un tânăr cu multiple traumatisme a ajuns la spital
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/02/ambulanta-saj.jpg)
Potrivit ultimelor informații transmise în această dimineață de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, un echipaj medical a intervenit vineri, 19 februarie în jurul orei 11.44 la un accident rutier care s-a produs în Cheile Bicazului.
În urma evenimentului rutier un bărbat în vârstă de 27 de ani a suferit un traumatism cranio-cerebral și un traumatism cranoi-facial fiind preluat de un echipaj cu asistent medical și transportat la CPU Bicaz iar ulterior transferat la Compartimentul de primiri Urgențe a Spitalului din Roman.
Vom reveni cu date legate de circumstantele producerii accidentului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)