Accident cu victimă, puțin după miezul nopții, în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/07/accident-noaptea.jpg)
Un accident rutier în urma căruia un bărbat a ajuns la spital cu un traumatism la nivelul membrului inferior s-a produs la data de 18 iulie în jurul orei 00.23, în Turturești (informație transmisă de Serviciul de Ambulanță Județean Neamț).
Din cercetările preliminare efectuate a reieșit că, în timp ce un bărbat de 46 de ani, din Piatra Neamț, conducea un autoturism pe DN 15 D, în afara localității Turturești, a surprins și acroșat cu oglinda vehiculului un bărbat de 57 de ani, din Girov, care s-ar fi angajat în traversarea străzii printr-un loc nepermis și fără să se asigure.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea pietonului,acesta fiind transportat la spital în vederea primirii de îngrijiri medicale de specialitate.
Conducătorul auto a fost testat alcoolscopic, rezultatul fiind negativ.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii, cu exactitate, a circumstanțelor în care s-a produs evenimentul rutier, a transmis purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)