Accident cu victimă (pieton) în Piatra-Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/10/accident-ambulanta.jpg)
La data de 8 octombrie, în jurul orei 11.30, poliţiştii rutieri din cadrul Poliţiei municipiului Piatra-Neamţ au intervenit la un accident rutier produs pe Bulevardul General Nicolae Dăscălescu din Piatra-Neamț, soldat cu rănirea unei persoane.
„Din primele cercetări a reieşit faptul că, în timp ce o tânără de 25 de ani, din Piatra-Neamţ, conducea un autoturism pe Bulevardul General Nicolae Dăscălescu a surprins şi accidentat o femeie, de 74 de ani, din Piatra-Neamţ, care era angajată în traversarea regulamentară a străzii, pe trecerea pentru pietoni. Din impact a rezultat rănirea femeii, care a fost preluată de un echipaj medical şi transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Poliţiştii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracţiunii de vătămare corporală din culpă.”, a transmis IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)