Accident cu victimă în Piatra Neamț – O tânără a ajuns la spital
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/06/accident-ambulanta-poza-buna_8ada951adf-2-2.jpg)
Astăzi, în jurul orei 10.30, polițiștii rutieri din cadrul Biroului Rutier Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe bulevardul G-ral Nicolae Dăscălescu, în municipiul Piatra Neamț.
„Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că un conducător auto, în vârstă de 64 ani, din Borlești, ar fi surprins și accidentat o tânără de 20 de ani, din Zănești, care traversa strada pe marcaj pietonal.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea pietonului.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.”, transmite Sinsp. Ciofu Ramona- Purtător de cuvânt IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)