Accident cu victimă în Piatra-Neamț, de Revelion
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/politia-1-1024x538-1.jpg)
La data de 1 ianuarie, în jurul orei 02:00, polițiștii din cadrul Poliției orașului Piatra Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe bulevardul Dacia, în Piatra Neamț.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce o femeie, de 51 de ani, din Piatra-Neamț, conducea un autoturism, pe sectorul de drum anterior menționat, ar fi surprins și accidentat un tânăr de 28 de ani, din aceeași localitate, care s-ar fi angajat în traversarea străzii, prin loc fără marcaj pietonal.
În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea pietonului, care a fost transportat la o unitate medicală.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
a transmis sinsp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)