Accident cu victimă, în Piatra-Neamț
Astăzi, 25 iunie, în jurul orei 11.50, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada 1 Decembrie 1918.
Din primele cercetări a reieșit că, un bărbat, de 51 de ani, din Piatra Neamț, a surprins și accidentat un tânăr, de 20 de ani, din Piatra Neamț, care era angajat în traversarea străzii.
În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea pietonului.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
a transmis Sinsp. Ciofu Ramona– IPJ NEAMȚ
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)