Accident cu victimă, în Neamț. Un camion s-a răsturnat într-o râpă
La ora 14:31, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier în satul Pluton din comuna Pipirig, unde un camion încărcat cu legume a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat într-o râpă.
La locul solicitării s-au deplasat forțe și mijloace de intervenție de la SVSU Pipirig, SAJ Pipirig și Detașamentul de pompieri Târgu-Neamț.
a transmis căpitan Irina Popa – ISU Neamț
Până la sosirea pompierilor militari, conducătorul auto, care era căzut în râpă, a fost scos de participanții la trafic iar echipajul SAJ i-a acordat îngrijiri medicale. Ulterior, bărbatul de 25 de ani a fost transportat la CPU Târgu-Neamț.
S-a acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)