Accident cu victimă în Neamț, provocat de un cetățean ucrainean – Oboseala își spune cuvântul…
Astăzi, 28 februarie, în jurul orei 10.40, polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Roman au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe o stradă din Roman.
Din primele cercetări a reieșit că în timp ce un bărbat, de 71 de ani, cetățean ucrainean, conducea un autoturism pe strada Alexandru cel Bun, a surprins și accidentat o femeie, de 72 de ani, din Roman, iar ulterior a intrat în coliziune cu două autoturisme staționate.
În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea femeii, aceasta fiind transportată la spital în vederea primirii de îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)