Accident cu victimă, în Neamț. O tânără a fost preluată și transportată la spital
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/06/accident-ambulanta-poza-buna_8ada951adf-2-2.jpg)
Potrivit unui comunicat transmis în această dimineață de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, un echipaj medical a fost solicitat ieri, 13 iunie în jurul orei 13.15 la un accident rutier produs în Gârcina.
În urma evenimentului rutier a rezultat o victimă – o tânără în vârstă de 22 de ani care a suferit un traumatism la nivelul coloanei lombare fiind preluată și transportată către Compartimentul de Primiri Urgențe a spitalului din Roman.
Vom reveni cu detalii legate de circumstanțele producerii accidentului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)