Accident cu victimă în Neamț, în prima zi a anului
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/01/victima-1024x512.png)
ISU Neamț transmite o informație de ultimă oră. În urmă cu scurt timp, s-a produs un accident rutier cu o victimă în satul Oglinzi din comuna Răucești.
UPDATE:
„Prin apel la 112, pompierii au fost înștiințati despre producerea unui accident rutier pe raza localității Oglinzi. La locul solicitării s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Târgu Neamț cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță de la SAJ Târgu Neamț.
În urma accidentului rutier, în care un autoturism a părăsit partea carosabilă și a intrat într-un podeț, a rezultat o victimă (femeie de aproximativ 35 de ani).
Victima a fost scoasă din autoturism de către participanții la trafic, până la sosirea forțelor de intervenție.Victima a fost găsită în stop cardio-respirator și au fost începute imediat manevrele de resuscitare de către echipajele de la SAJ și ISU.
Pompierii au asigurat și măsurile de prevenire și stingere a incendiilor prin deconectarea bornelor autoturismului.”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)