Accident cu victimă în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/12/amb-png-768x438-2.png)
Potrivit unui comunicat transmis în această dimineață de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, un echipaj medical a intervenit ieri în jurul orei 13.45 la un accident rutier produs în comuna Crăcăoani.
În urma evenimentului rutier, un bărbat în vârstă de 40 de ani a suferit un traumatism la nivelul coloanei lombare fiind preluat de un echipaj cu asistent medical și transportat la Compartimentul de Primiri Urgențe a Spitalului Orășenesc Tg. Neamț.
Vom reveni cu detalii legate de circumstanțele producerii accidentului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)