Accident cu victimă, în Neamț
La data de 21 octombrie, în jurul orei 13:30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în localitatea Roznov.
Din cercetările efectuate de polițiști a rezultat faptul că, în timp ce o femeie în vârstă de 74 de ani, din Piatra Șoimului, efectua manevre de pătrundere cu un autoturism pe partea carosabilă, ar fi intrat în coliziune cu autoturism condus de o tânără, de 26 de ani, din Rediu, ce se deplasa pe DJ 156A, rezultând vătămarea corporală a tinerei.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
a transmis insp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)