Accident cu victimă în Neamț
La data de 16 august, în jurul orei 17:50, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în localitatea Dragomirești.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit faptul că, în timp ce o femeie în vârstă de 55 de ani, din Piatra-Neamț, conducea un autoturism, în localitatea Dragomirești, din direcția Girov către Tupilați, ar fi pătruns pe sensul opus de deplasare intrând în coliziune cu un ansamblu de vehicule condus de un tânăr în vârstă de 29 ani, din Negrești.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a femeii de 55 de ani.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
a declarat insp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)