Accident cu victimă în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/12/accident-pipirig.png)
Un accident rutier s-a produs ieri, 5 decembrie, în jurul orei 14.45 în Municipiul Roman.
Potrivit informațiilor transmise de către Serviciul de Ambulanță Județean Neamț, victima, o femeie în vârstă de 32 de ani, a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi predată la CPU a Sp. Municipal Roman – diagnostic: traumatism genunchi stâng prin accident rutier.
Vom reveni cu detalii legate de circumstanțele producerii accidentului.
UPDATE:
Conform informațiilor transmise de către purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț, femeia în vărstă de 32 de ani, aflată la vlanul unui autoturism care rula pe strada Mihai Viteazu, nu s-a asigurat la schimbarea direcției de mers spre stânga, moment în care a intrat în coliziune cu partea laterala a unei betoniere conduse de un bărbat de 47 de ani din Roman. În urma coliziunii a rezultat vătămarea corporală a femeii care a fost transportată la Spitalul Municipal din Roman. Ambii conducători auto au fost testați alcoolscopic, rezultatele fiind negative în ambele cazuri. În cauză s-a întocmit un dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)