Accident cu victimă, în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/12/accident-ambulanta-poza-buna_8ada951adf-2-2-1.jpg)
Potrivit ultimelor informații transmise astăzi de către reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, un echipaj medical a intervenit ieri, 21 decembrie în jurul orei 20.35 la un accident rutier produs în comuna Tașca.
Un bărbat în vârstă de 57 de ani a suferit mai multe traumatisme fiind preluat de un echipaj cu asistent medical și transportat la CPU a spitalului din Bicaz, ulterior fiind direcționat către Compartimentul de Primiri Urgențe a Spitalului Roman.
Vom reveni cu noi date.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)