Accident cu victimă în Neamț
Printr-o informare de ultimă oră, ISU Neamț transmite că s-a produs un accident rutier cu 1 persoană încarcerată în orașul Tg. Neamț, zona Schitului Mina.
UPDATE:
„Prin apel la 112, pompierii nemțeni au fost înștiințati despre producerea unui accident rutier la ieșirea din orașul Târgu Neamț spre Timișești. La locul evenimentului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Târgu Neamț cu o autospecială de stingere și o autospecială pentru descarcerare și un echipaj cu ambulanță de la SAJ. Un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat. Până la ajungerea forțelor de intervenție conducătorul auto ( bărbat de 67 ani) a fost scos din interiorul autoturismului de către participanții la trafic. Acesta a fost preluat de echipajul SAJ și transportat la spital. Pompierii au asigurat măsuri de prevenire și stingere a incendiilor.”. a transmis ISU Neamț.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/12/WhatsApp-Image-2020-12-21-at-15.39.35-1024x768.jpeg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)