Accident cu victimă în această dimineață
Potrivit unui comunicat transmis de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, un echipaj medical a intervenit în această dimineață pentru a acorda primul ajutor victimei unui accident rutier care s-a produs la Tupilați (estimativ, în jurul orei 06.26).
În urma evenimentului rutier un bărbat în vârstă de 38 ani a suferit un politraumatism prin accident rutier, TCC cu PC, traumatism toracic, contuzie genunchi drept, fiind preluat de un echipaj cu medic și transportat către Compartimentul de Primiri Urgențe al Spitalului Municipal Roman.
Vom reveni cu date legate de circumstanțele producerii accidentului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)