Accident cu o victimă, în Neamț
SVSU Ceahlău a fost alertat de către ISU Neamț despre producerea unui accident rutier pe raza localității Ceahlău, sat Bistricioara, pe DJ155F.
La fața locului s-au deplasat 2 voluntari din cadrul SVSU Ceahlău, pompieri militari din cadrul Gărzii nr. 2 Poiana Teiului cu o autospecială de descarcerare și o ambulanță.
La sosirea forțelor de intervenție s-a găsit un autoturism care a pierdut controlul, ieșind de pe carosabil. A fost găsită o victimă care a fost extrasă din autovehicul și predată serviciului de ambulanță, apoi transportată la spital pentru investigații medicale. S-au efectuat verificări și măsuri PSI.
a transmis SVSU Ceahlău
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/accident-salvare-ambulanta-pompieri-1-1024x471.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/accident-salvare-ambulanta-pompieri-2-1024x471.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/accident-salvare-ambulanta-pompieri-3-1024x471.jpg)
foto: SVSU Ceahlău
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)