Accident cu o persoană rănită pe DN2-E85
La data de 20 septembrie a.c., în jurul orei 10:20, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Roman au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe sectorul de drum DN 2-E85, în localitatea Barticești.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că în timp ce un bărbat, în vârstă de 44 de ani, din județul Iași, conducea un motociclu în localitatea Barticești, s-ar fi angajat într-o depășire, încălcând marcajul longitudinal dublu continuu și ar fi intrat în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 59 de ani, din județul Suceava, ce s-ar fi angajat în efectuarea unui viraj la stânga.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea bărbatului de 44 de ani.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier, a transmis Inspector Ramona Ciofu – IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)