Accident cu două victime, printre care și un minor
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/02/accident.jpg)
Potrivit unui comunicat transmis de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, echipajele medicale au intervenit ieri, 7 februarie în jurul orei 16.00 la un accident rutier care s-a produs în Vânători Neamț.
În urma evenimentului rutier au rezultat două victime care au fost preluate și transportate la CPU a Spitalului Orășenesc Tg. Neamț:
- victimă sex masculin, 62 ani, diagnostic: escoriaţii faciale prin accident rutier; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi predată la CPU a Sp. Orăşenesc Tg. Neamţ;
- victimă sex masculin, 16 ani, diagnostic: traumatism membru inferior drept prin accident rutier; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi predată la CPU a Sp. Orăşenesc Tg. Neamţ;
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)