Accident cu două victime în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/08/victima.jpg)
Potrivit unui comunicat transmis în această dimineață de reprezentanții Servicului Județean de Ambulanță Neamț, un echipaj medical a intervenit ieri la un accident rutier care s-a produs în Lunca- Tarcău, accident soldat cu 2 victime:
- 12.08.2020, ora17:00, Lunca – Tarcău, accident rutier cu 2 victime:
- victimă sex masculin, 65 ani, diagnostic: TCF, hematom periorbital drept prin accident rutier; victima a refuzat transportul la spital;
- victimă sex feminin, 69 ani, diagnostic: policontuzionată prin accident rutier; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi predată la UPU aSp. Judeţean de Urgenţă P. Neamţ.
Vom reveni cu detalii legate de dinamica producerii accidentului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)