Accident astăzi în NEAMȚ/8 persoane implicate în evenimentul rutier
La ora 11:01 pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier în comuna Bălțătești.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la Detașamentul de pompieri Târgu-Neamț (o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD).
În evenimentul rutier au fost implicate 8 persoane care se aflau în două autoturisme, o autoutilitară și un autotren. Doar un bărbat de 57 de ani, conducătorul autoutilitarei a fost asistat medical de echipajul SMURD la locul evenimentului.
Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor, a transmis Căpitan Irina Popa – ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)