A te urca beat la volan, cea mai proastă decizie. Un pietrean s-a ales cu dosar penal
În noaptea de 2 martie, în jurul orei 04:30, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au depistat în trafic, pe DN15, în localitatea Alexandru cel Bun, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 49 de ani, din Piatra-Neamț.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o concentrație de 0,51 mg/l alcool pur în aerul expirat. Acesta a fost transportat la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.
În cauză a fost întocmit dosar penal cu privire la săvârșirea infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.
a transmis IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)