A sunat la Primărie să toaleteze cineva copacul. Au venit unii care l-au sluțit și au emis o factură de 1.100 lei
Un pietrean a solicitat ajutorul primăriei pentru a fi toaletat un copac care punea în pericol traficul pietonal și auto dar care se afla la limita proprietății sale.
Primăria a îndreptat omul către societatea primăriei Urban unde i s-a explicat că operațiunea va fi contra cost chiar dacă respectivul copac poate să cadă în capul pietonilor, pentru că e pe proprietatea sa. Cetățeanul a acceptat să plătească deși suma solicitată de Urban era peste jumătate din salariul său doar că a avut o surpriză total neplăcută. După trei ore, băieții cu toaletarea au coborât din copacul sluțit, au spus că s-a terminat timpul plătit pentru toaletare iar dacă se dorește finalizarea operațiunii mai trebuie plătit în plus peste cei 1.100 lei.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/04/copac-toaletat-piatra-neamt-1024x512.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
“Amenajare”…sa mori de ras si plans in acelasi timp
Daca chema pe unu cu drujba ii lua maxim 75 lei si un pet de bere… si-l curata mai frumos…
Îl chema pe Cornel din serialul Moldovenii, trăgea o dublă cu toporul, făcea un episod și îl și plătea. Cu televiziunea ieșea omul mai bine față de primărie.