A rămas pe drumuri – Un bunic din Neamț a pierdut tot ce mai avea (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/02/isuu1-1024x768.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/02/isuu-1024x768.jpg)
În această după amiază, în jurul orei 11:08, pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă din localitatea Poiana, comuna Dulcești.
„La locul solicitării s-au deplasat pompierii militari cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Roman și voluntari din cadrul SVSU Dulcești.
La sosirea primelor echipaje de intervenție, incendiul se manifesta generalizat în interiorul și la acoperișul unei locuințe.
Incendiul a fost localizat și lichidat în limitele găsite. Au ars acoperișul casei pe o suprafață de aproximativ 60 mp și bunurile materiale din interior (obiecte de mobilier, aparate electrocasnice, articole de îmbrăcăminte, materiale textile, documente etc).
Jarul căzut din sistemele de încălzire a fost cauza probabilă de producere a incendiului.”, transmite ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)