A murit bărbatul acroșat de o remorcă în timp ce stătea pe o bancă, la Ruseni
la data de 6 iunie informam despre un accident care s-a produs pe strada Satul Nou, în Ruseni:
La data de 6 iunie a.c., în jurul orei 12:20, polițiștii rutieri din cadrul Poliției municipiului Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Satul Nou, în localitatea Ruseni.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce un bărbat, de 60 de ani, din Rediu, conducea o dubă pe strada Satul Nou, din direcția Borlești spre Rediu, remorca s-ar fi decuplat, acroșând un bărbat de 77 de ani, din Borlești ce se afla pe o bancă în fața unui imobil.
În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea bărbatului de 77 de ani.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
Transmitea Inspector Ramona CIOFU – IPJ Neamț
Din nefericire, tot IPJ Neamț a transmis astăzi că bărbatul a încetat din viață.
Dumnezeu să-l ierte!