A luat foc un bar din Roznov
Actualizare: În momentul observării incendiului, în local erau două persoane, o tânără de 18 ani, angajată a barului, și un client. Angajata, care a şi anunţat incendiul, a folosit un stingător, fără însă a reuși să oprească extinderea arderii. Tânără a suferit un atac de panică și a fost transportată la spital.
*****
Astăzi, 3 decembrie, a luat foc un bar din Roznov din apropierea Primăriei. O posibilă cauză a producerii incendiului pare a fi o centrală termică.
Se deplasează pompierii din Piatra-Neamț cu două autospeciale de stingere și autoscară. Incendiul se manifestă la acoperișul clădirii pe o suprafață de aproximativ 20mp, potrivit unei informări ISU Neamț.
Revenim cu informații.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)