A început școala!
Copiii și părinții au întâmpinat astăzi, 14 septembrie, prima zi de școală din acest an.
Chiar dacă debutul anului școlar vine cu aceleași probleme, școli fără autorizație, profesori prost plătiți și o programă depășită pe alocuri, măcar această primă zi să aibă semnificația unui nou început.
Dacă cei mai mici dintre elevi aveau emoții vădite, pentru copiii mai mari ziua de azi a fost un bun prilej de a povesti și depăna impresii din vacanța de vară.
Cu bune, cu rele, clopoțelul a dat azi, într-o zi de sărbătoare, startul anului școlar 2015-2016.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)