A început campania de colectare a brazilor de Crăciun
De astăzi, Salubritas a început strângerea brazilor de Crăciun din Piatra-Neamț. Brazii pot fi lăsați lângă containerele de colectare a deșeurilor, iar angajații Salubritas îi vor lua de acolo. Cei care locuiesc la case vor putea lăsa brazii lângă coșurile stradale de pe străzile principale, fără a deranja circulația pietonală.
Campania se derulează în perioada 10 – 14 ianuarie, iar în eventualitatea în care după încheierea campaniei vor mai rămâne brazi necolectați, vă rugăm să ne semnalați acest lucru prin intermediul aplicației PiatraNeamț CityApp.
Primăria Piatra-Neamț
Împreună păstrăm orașul curat și avem grijă de mediul înconjurător!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)