A furat un card și a plecat la shopping, acum va sta mai bine de trei ani „la răcoare” (NEAMȚ)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2010/07/card.jpg)
La data de 10 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Dulcești au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii, emis pe numele unui bărbat, de 36 de ani, din Horia.
Acesta era condamnat de Judecătoria Roman la o pedeapsă privativă de libertate de trei ani și 5 luni de închisoare pentru săvârșirea infracțiunilor de efectuarea de operaţiuni financiare în mod fraudulos şi acces ilegal la un sistem informatic.
În fapt, la data de 3 mai 2021, cel în cauză și-a însușit pe nedrept un card aparținând persoanei vătămate, cu care a efectuat mai multe operațiuni de plată, la diferite unități economice din municipiul Roman.
Cel în cauză a fost condus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)