A fost modificat și pus în dezbatere publică Regulamentul privind normele de gospodărire din Piatra-Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/08/c01.jpg)
Regulamentul privind normele de gospodărire, întreținere, curățenie și estetică în municipiul Piatra-Neamț, supus în dezbatere publică în luna iunie a fost modificat și republicat pe site-ul instituției. Modificările și completările s-au făcut ținându-se cont de propunerile venite de la cetățeni și de la reprezentanții mass-media, dar și ca urmare a discuțiilor interne de la nivelul primăriei.
„Date fiind reacțiile apărute în spațiul public ca urmare a adoptării Regulamentului privind normele de gospodărire, întreținere, curățenie și estetică în municipiul Piatra-Neamț am luat decizia repunerii acestuia în dezbatere publică. La finalizarea perioadei de 30 de zile de dezbatere, au fost centralizate și analizate toate propunerile primite pentru modificarea regulamentului și s-a rediscutat fiecare prevedere la nivelul instituției. Considerăm că noua formă este una în măsură să constituie baza pentru asigurarea unui climat public civilizat la nivelul municipiului.”, a declarat primarul Andrei Carabelea.
Noua formă a regulamentului poate fi consultată pe site accesând link-ul https://www.primariapn.ro/dezbateri/-/asset_publisher/d8F7ynMHzZPK/event/id/4932323.
Până pe data de 13 august se vor primi în continuare sugestii și propuneri referitoare la prevederile regulamentului, pe adresa [email protected]. Regulamentul va fi supus aprobării Consiliului Local în ședința ordinară de la sfârșitul lunii august.
regulament_gospodarire_august_2021![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)