A fost găsită moartă în casă
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/07/dead.png)
Duminică, 30.06.2019, la ora 16:06, Dispeceratul Integrat ISU – Ambulanță al județului Neamț a fost anunțat, prin Sistemul național unic pentru apeluri de urgență „112”, despre faptul că o femeie în vârstă de 90 ani, din municipiul Piatra-Neamț nu răspunde la ușă.
La locul indicat de apelant s-au deplasat două echipaje de pompieri militari cu o autospecială de intervenție pentru descarcerare și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului de Pompieri Piatra Neamț.
Echipajele au deblocat ușa, au pătruns în apartament și au găsit persoana căzută în baie, decedată, informează ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)