A explodat strada Petru Movilă. Din 4 benzi se mai circulă doar pe una
În urmă cu puțin timp, o explozie a distrus trei din cele patru benzi ale străzii Petru-Movilă din Piatra-Neamț.
Explozia deosebit de puternică s-a datorat acumulării de presiune din canalizarea ce se află sub această stradă. Din câte se pare, una dintre scurgeri a fost subdimensionată la momentul construirii și înfundarea a dus la acumularea unei presiuni atât de mari încât țeava de sub șosea a explodat, rupând asfaltul din carosabilul de deasupra.
La această oră, din cele patru benzi de circulație nu mai este funcțională decât una, traficul în zonă desfășurându-se foarte greu.
Cu siguranță vor urma lucrări complexe, ceea ce va presupune o restricționare a traficului pe o perioadă mai lungă de timp. Atenție cum circulați în zonă!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Bani f multi incasati pe lucrari , spagi grase, lucrari de mantuiala ! Asta este Romania.
Nimic nou!