A evadat până la cârciumă, uitând că e în arest – Ghinionul a făcut să fie prins
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/11/sef-de-politie-arestat-alba-334568.jpg)
La data de 11 decembrie a.c., polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că un tânăr, de 23 de ani, din Vânători-Neamț, nu ar fi respectat măsura preventivă dispusă de instanța de judecată.
„Din cercetările efectuate a reieșit că, acesta ar fi părăsit imobilul unde executa măsura preventivă a arestului la domiciliu, deplasându-se la un bar din localitatea Vânători-Neamț, fiind găsit de către un echipaj de poliție.
Întrucât nu a respectat obligațiile stabilite, persoana în cauză a fost reținută de polițiști pentru 24 de ore, sub aspectul comiterii infracțiunii de evadare.
Astăzi, tânărul urmează a fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Târgu-Neamț, în vederea dispunerii unei măsuri preventive.”, transmite IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)