Alertă în comuna Alexandru cel Bun. Urs într-o gospodărie
Astăzi, 20 noiembrie, în jurul orei 17:00 a fost semnalată prezența unui urs într-o gospodărie situată în localitatea Scăricica din comuna Alexandru cel Bun.
„ISU Neamț a transmis mesaj RO-ALERT cetățenilor din zona în care a fost semnalată prezența animalului.”, a transmis căpitan Irina Popa – ISU Neamț.
Actualizare: La ora 19:35 a fost semnalată prezența unui urs în comuna Alexandru cel Bun, în apropierea Spitalului de Pneumoftiziologie Bisericani. ISU Neamț a transmis mesaj RO-ALERT cetățenilor din zona în care a fost semnalată prezența animalului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Și la ora 01.30 am primit ro alert, o fi făcut ursul internare de o zi la sanatoriu