Victorie pentru Ceahlăul în meciul cu CS Tunari, etapa a 5-a din Liga 2
Ceahlăul Piatra-Neamț și-a revenit după înfrângerea din meciul de cupă cu Universitatea Cluj. Astăzi, 3 septembrie, a avut loc meciul cu CS Tunari, în deplasare, în cadrul etapei a 5-a din Liga 2.
După o primă repriză în care scorul s-a menținut 0-0, Ceahlăul înscrie în minutul 73 prin Mihael Onișa, spre bucuria celor câteva zeci de suporteri care au mers să susțină echipa galben-negrilor.
Pedro Albino a executat o lovitură liberă, portarul CS Tunari a respins, iar mingea a fost preluată de Onișa care a înscris imediat singurul gol al partidei. Condițiile de joc au fost îngreunate și din cauza gazonului de o calitate slabă.
Scor final 0 – 1, în favoarea echipei pietrene. Este a treia victorie a Ceahlăul în Liga 2 care are acum ocazia să își refacă forțele în pauza competițională.
Meciul a fost difuzat pe frf.tv (aici- click).
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)