NEAMȚ: Și-a bătut soția și copilul. S-a propus arestul preventiv
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/12/arestat-1.jpg)
La data de 4 septembrie, în jurul orei 22.30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Săvinești au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie, din localitatea Costișa, a fost victima unei agresiuni fizice.
Din investigațiile efectuate până în prezent a reieșit că, pe fondul consumului de alcool, un bărbat de 45 de ani, din Costișa, ar fi exercitat acte de violență asupra soției sale, de 38 de ani, precum și a fiului său, în vârstă de 21 de ani.
În aceste condiții, existând o stare de temere și un risc asupra vieții și integrității victimelor, polițiștii au emis un ordin de protecție provizoriu împotriva acestuia.
În baza probatoriului administrat, cel în cauză a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore, fiind cercetat sub aspectul comiterii infracțiunii de violență în familie.
În cursul acestei zile, bărbatul urmează a fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Piatra Neamț, cu propunerea de luare a unei măsuri preventive.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)