La mulți ani, dragii noștri părinți și bunici!
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/10/1920_elderlysad-1024x511.jpg)
Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice este sărbătorită în fiecare an, în data de 1 octombrie.
Este o zi în care ei, bunicii sau părinții noștri, merită copleșiți cu atenție, dragoste, merită îmbrățișați, ocrotiți și înțeleși. Pentru noi, cei tineri, este un prilej de a le recunoaște meritele, de a le cere iertare pentru toate momentele în care am uitat câte sacrificii au făcut pentru noi, repezindu-i, vorbindu-le necuviincios sau uitând să mai știm de ei.
Redacția ZiarPiatraNeamț.ro urează un „La mulți ani” din toată inima, tuturor persoanelor vârstnice!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)