30% din candidații social-democrați la alegerile locale, parlamentare și europarlamentare din 2024 vor fi femei. Florentina Moise: „ La PSD Piatra-Neamț avem cu cine!”
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/05/moisee-1024x682.jpg)
La inițiativa președintelui PSD, Marcel Ciolacu: 30% din candidații social-democrați la alegerile locale, parlamentare și europarlamentare de anul viitor vor fi femei.
„Comparativ cu alte partide, PSD a promovat constant femeile în politică. Dar fiecare dintre ele a venit cu un CV și cu o experiență pe care le-au pus în slujba oamenilor, a comunității lor și a țării.
La PSD Piatra-Neamț avem cu cine! Și sunt tare mândră de doamnele mele!”, a transmis Florentina Luca Moise.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)